< sekcia Regióny

V Nových Sadoch horí budova obecného úradu a škôlky

Hasiči hasia budovu obecného úradu, v ktorej sídli aj miestna materská škola v obci Nové Sady v okrese Nitra v pondelok 17. septembra 2018. Foto: TASR/Dagmar Švelková

V čase vzniku požiaru mali deti poobedňajší odpočinok, po evakuácii boli umiestnené v priestoroch základnej školy.

Nové Sady 17. septembra (TASR) – V obci Nové Sady v okrese Nitra horí budova obecného úradu, v ktorej sídli aj miestna materská škola. Na mieste zasahujú hasiči, ktorým sa zatiaľ nepodarilo požiar lokalizovať, potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga. Všetky deti sú podľa jeho slov v bezpečí, ľudí sa podarilo z objektu evakuovať.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Boženy Bruchterovej začala strecha budovy horieť v popoludňajších hodinách. „Príčina požiaru zatiaľ nie je známa, na mieste je vyšetrovateľ požiaru,“ povedala Bruchterová. Potvrdila, že všetkých ľudí sa podarilo z budovy včas evakuovať, nikto nebol zranený.

V podkrovných priestoroch budovy obecného úradu je dočasne umiestnená trieda materskej školy, ktorej priestory v súčasnosti prechádzajú rekonštrukciou. V čase vzniku požiaru mali deti poobedňajší odpočinok, po evakuácii boli umiestnené v priestoroch základnej školy.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.