< sekcia Regióny

Celková pozitivita v Jelšave dosiahla úroveň 2,92 percenta

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Aj tento výsledok podľa primátora potvrdil indície z predchádzajúcich dní, že situácia v meste i okrese nie je priaznivá.

Jelšava 27. januára (TASR) – Celková pozitivita testov na ochorenie COVID-19 dosiahla počas piatich dní skríningového testovania v meste Jelšava v Revúckom okrese úroveň 2,92 percenta. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Milan Kolesár.

„Počas týchto piatich dní naše odberné tímy otestovali 1438 obyvateľov mesta a obcí v našom okolí. Až 42 testovaných malo pozitívny výsledok testu na COVID-19, čo predstavuje 2,92 % z celkového počtu,“ konkretizoval primátor.

Aj tento výsledok podľa neho potvrdil indície z predchádzajúcich dní, že situácia v meste i okrese nie je priaznivá. „O to viac si musíme uvedomiť, aké dôležité je dodržiavať jednoduché pravidlá - minimalizovať svoj pobyt medzi ľuďmi na minimálne nutný čas, dodržiavať odstup aspoň dva metre, na verejnosti nosiť rúško či iné prekrytie nosa a úst a čo najčastejšie si dezinfikovať ruky,“ zdôraznil Kolesár.

Podľa priebežných výsledkov celoplošného testovania, ktoré zverejnil na utorkovej (26. 1.) tlačovej konferencii premiér Igor Matovič (OĽANO), je pozitivita testov v celom Revúckom okrese 2,03 percenta.