Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Regióny

Cena za práce na košickom krematóriu stúpla o ďalších 220.000 eur

Na snímke urnový háj pri krematóriu v Košiciach. Foto: TASR – František Iván

Doposiaľ uzavretými dodatkami je cena vyššia o viac ako 590.000 eur, čo predstavuje necelých 2,23 milióna eur.

Košice 2. mája (TASR) - Cena za práce na košickom krematóriu opäť stúpla, tentoraz o viac ako 220.000 eur s DPH. Dôvodom sú nepredvídané práce. Vyplýva to z tretieho dodatku k zmluve o dielo uzavretého medzi Správou mestskej zelene (SMsZ) a zhotoviteľom prác, ktorý je zverejnený na webovej stránke SMsZ.

Práce mali pôvodne stáť takmer 1,64 milióna eur s DPH. Doposiaľ uzavretými dodatkami je cena vyššia o viac ako 590.000 eur, čo predstavuje necelých 2,23 milióna eur. Uvedený tretí dodatok bol podpísaný v závere apríla. S dofinancovaním krematória počíta aj rozpočet mesta na tento rok, ktorý mestské zastupiteľstvo schválilo uplynulý týždeň. Na riešenie havarijnej situácie poslanci vyčlenili minulý rok v júni z rezervného fondu sumu 1,45 milióna eur.

S rekonštrukciou havarijného stavu strechy krematória začali vlani v polovici októbra po tom, ako sa v apríli v exteriéri pri jeho hlavnom vchode prepadol kus výstuže. V dôsledku toho sa uvoľnila sutina a časť drevenej konštrukcie. Rekonštrukcia zahŕňa aj ďalšie práce. Hovorca SMsZ Peter Sasák koncom februára pre TASR uviedol, že podľa predpokladov by sa smútočné obrady mohli v budove krematória opäť vykonávať v druhej polovici júla.