< sekcia Regióny

Centrum Spišskej Novej Vsi opäť zaplaví ružová farba

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Cieľom Ružového pochodu za zdravé ženy 2019 je podľa organizátorov zvýšenie povedomia o ochorení rakoviny prsníka.

Spišská Nová Ves 23. augusta (TASR) – Centrum Spišskej Novej Vsi v piatok opäť zaplaví ružová farba, v rámci osláv dní mesta sa tam totiž koná charitatívna akcia s názvom „Ružový pochod za zdravé ženy 2019“. Jeho cieľom je podľa organizátorov zvýšenie povedomia o ochorení rakoviny prsníka.

Už piaty ročník ružového pochodu organizuje občianske združenie (OZ) Venus, pod záštitou a za pomoci miestnej samosprávy. Finančné prostriedky získané od sponzorov a partnerov podujatia venujú tento rok občianskemu združeniu Amazonky, ktoré združuje ženy s rakovinou prsníka na Slovensku, a kde si pacientky medzi sebou vymieňajú informácie, skúsenosti a majú možnosť získať aj špeciálne pomôcky a doplnky. Fungujú na princípe vzájomnej podpory.

„My budeme podporovať ženy v našom regióne, ktoré sú v rámci OZ Amazonky vedené Janou Laurenčíkovou a Janou Zambovou,“ informovali organizátori, ktorých prídu podporiť okrem iných aj volejbalistky mesta Spišská Nová Ves, basketbalisti, OZ Mladí ľudia a život, či zbor skautov o.b. Jána Vojtaššáka. Na Spiš zavítajú aj členky OZ Amazonky východ a Bratislava, ktoré predstavia širokej verejnosti možnosti, ktoré majú onkologické pacientky.

Ružový pochod za zdravé ženy štartuje o 15. hodine na námestí pred Redutou. „V roku 2019/20 máme v pláne pokračovať s podporou konkrétnych žien, onkologických pacientok a šíriť správy o prevencii. Samozrejme, budeme pokračovať vo vzdelávaní a prednáškach,“ dodávajú na záver organizátori z OZ Venus.