< sekcia Regióny

Čestným občanom bratislavského Starého Mesta sa stal Larry L. R. Tseng

Na archívnej snímke pohľad na bratislavské Staré mesto, Dóm svätého Martina (vľavo). Foto: TASR – Štefan Puškáš

Larry L. R. Tseng sa narodil v roku 1957 na Taiwane. Najprv pracoval na veliteľstve Taipejskej polície, neskôr v oblasti diplomacie.

Bratislava 16. júna (TASR) – Vedúci Taipejskej reprezentačnej kancelárie na Slovensku Larry L. R. Tseng sa stal čestným obyvateľom bratislavského Starého Mesta. Rozhodli o tom v pondelok (15. 6.) miestni poslanci na mimoriadnom rokovaní. Mestská časť ho tým ocenila za dlhoročnú prácu nielen pre staromestskú samosprávu, ale aj za zásluhy pre hlavné mesto a celú krajinu. Vyzdvihla tiež jeho pomoc v čase koronakrízy.

Ako sa uvádza v uznesení miestneho zastupiteľstva, čestné občianstvo mu udelili "za jeho priateľský záujem o život na Slovensku a v Bratislave v Starom Meste podporu spoločných projektov Taiwan-Slovensko, vzájomného spoznávania sa a za jeho prínos v oblasti vzdelania a parlamentnej a kultúrnej diplomacie."

Pomoc sa týka napríklad získania investícií Taiwanu na Slovensko, sprostredkovania podpisu Memoranda o spolupráci a výmeny personálu a študentov medzi Lekárskou fakultou Univerzity Komenského (UK) v Bratislave a Lekárskou fakultou Chung-Shan na Taiwane či nadviazania spolupráce medzi Čiernym Balogom a Ali Mountain na Taiwane s cieľom podporiť program bilaterálnej výmeny techniky lesných železníc a vlakov.

"Za roky, ktoré tu pôsobí, urobil veľa dobrých skutkov nielen pre Staré Mesto, ale aj pre hlavné mesto a celú krajinu A keďže my sme srdcom hlavného mesta Slovenska, tak to chápeme ako uznanie vyslovené v mene celej krajiny," zdôvodnil poslanec a jeden z iniciátorov návrhu Peter Osuský.

Larry L. R. Tseng sa narodil v roku 1957 na Taiwane. Najprv pracoval na veliteľstve Taipejskej polície, neskôr v oblasti diplomacie. Pracoval na viacerých zahraničných diplomatických misiách, v oblasti Pacifiku a USA. V roku 2016 sa stal vedúcim Taipejskej reprezentačnej kancelárie v SR. Kancelária sídli na Mostovej ulici, v blízkosti staromestského miestneho úradu.

Larry L. R. Tseng je druhým čestným občanom Starého Mesta od roku 2014. Prvým bol David Nan-yang Lee, rovnako dlhoročný vedúci Taipejskej reprezentačnej kancelárie v Slovenskej republike.