Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Regióny

Cyklistický areál pri IUVENTE zrevitalizujú a doplnia o nové prvky

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Hlavným cieľom revitalizácie je zvýšiť bezpečnosť všetkých vekových kategórií cyklistov, ktorí cyklopark využívajú, spresnil Peter Lenčo.

Bratislava 14. júla (TASR) – Bikrosová dráha v blízkosti bratislavskej IUVENTY by už na jeseň mohla opäť slúžiť cyklistom v obnovenej, bezpečnejšej podobe a doplnená o nové prvky. Práce na spoločnom projekte potvrdil generálny riaditeľ IUVENTY - Slovenského inštitútu mládeže Peter Lenčo.

„Hlavným cieľom revitalizácie je zvýšiť bezpečnosť všetkých vekových kategórií cyklistov, ktorí cyklopark využívajú, rovnako chceme doplniť niekoľko finančne nenáročných prvkov do dráhy,“ spresnil Lenčo. IUVENTA spolupracuje s mestskými časťami hlavného mesta, na území ktorých sa areál nachádza - Karlova Ves a Dúbravka, ako aj s cyklistickým oddielom Kaktus Bike - Team Bratislava a neformálnou skupinou cyklistov, ktorí sa nazvali IUVENTA Crew. „Zainteresované strany prispievajú na základe svojich možností, počíta sa aj s dobrovoľníckou prácou,“ uviedol o nákladoch na projekt.

Mestská časť Bratislava-Karlova Ves v júni informovala o vyčistení areálu a príprave terénnych úprav. V pláne sa spomínala aj výstavba menšieho pumptrackového okruhu, osadenie cyklotrialových prekážok i menších skokov.