Quantcast
< sekcia Regióny

Dolný Kubín zrekonštruuje vnútroblok, získal na to takmer 90.000 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR - Michal Svítok

Výmenou prejde aj verejné osvetlenie. Staré lampy nahradia novými LED svetlami, s orientáciou k zemi, aby obmedzili svetelný smog v noci.

Dolný Kubín 8. júna (TASR) – Mesto Dolný Kubín získalo takmer 90.000 eur na zelenú rekonštrukciu prvého z vnútroblokov. Práce sa začali medzi ulicami Mierová a Odbojárov, vedľa materskej školy. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor mesta Ján Prílepok.

Súčasťou rekonštrukcie je aj kompletná obnova chodníkov a ihriska. "Dažďovú vodu z týchto plôch už nebudeme posielať do kanalizácie, zadržíme ju v okolitej zeleni. Tá prejde obnovou, zameranou na podporu rôznorodosti a zníženie prašnosti v prostredí. K biodiverzite prispeje aj nový hmyzí hotel, ale aj päť metrov vysoký stĺp s hniezdami pre lastovičky," priblížil primátor.

Nový mobiliár podľa Prílepka poteší obyvateľov, ale aj deti v susediacej materskej škole. Výmenou prejde aj verejné osvetlenie. Staré lampy nahradia novými LED svetlami, s orientáciou k zemi, aby obmedzili svetelný smog v noci.

Ďalší vnútroblok, pre ktorý mesto pripravuje projektovú dokumentáciu, je na Okružnej ulici. "Ak budeme úspešní v ďalších výzvach, mohol by byť rekonštruovaný v roku 2023," dodal primátor.