Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Regióny

Deň detí pod Urpínom budú tvoriť vzdelávacie i športové aktivity

Na snímke z dronu Námestie SNP v Banskej Bystrici, dole uprostred Pomník padlým hrdinom sovietskej a rumunskej armády, uprostred kamenná fontána, Mariánsky stĺp a za ním Hodinová veža. Foto: TASR Michal Svítok

Tento rok zostavilo mesto program obohatený o aktivity, ktoré deti naučia napríklad, ako sporiť, sadiť kvety či bližšie spoznať život zvierat v lese.

Banská Bystrica 25. mája (TASR) - Medzinárodný deň detí (MDD) oslávia 1. júna v Banskej Bystrici vzdelávacími a športovými aktivitami. Celé rodiny si budú môcť užiť atrakcie v Parku pod Pamätníkom SNP, v Starej Tržnici či na Námestí SNP. TASR o tom informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Dodala, že tento rok zostavilo mesto program obohatený o aktivity, ktoré deti naučia napríklad, ako sporiť, sadiť kvety či bližšie spoznať život zvierat v lese. Pozvanie na podujatie prijal aj slovenský básnik a autor literatúry pre deti a mládež Daniel Hevier. "So všetkými návštevníkmi zároveň symbolicky otvoríme obnovené výtvarné dielo Hexagon," objasnila. Vstup naň bude len na vlastnú zodpovednosť, pretože to nie je oficiálne detské ihrisko.

Program v Parku pod Pamätníkom SNP sa začne o 15.00 h rôznymi športovými aktivitami, pokračovať bude na hlavnom i menšom pódiu. Otvorí ho tanečné vystúpenie žiakov Základnej umeleckej školy Jána Cikkera. Okrem nich sa predstavia deti z tanečného štúdia, kúzelník a hudobno-pracovná skupina Vrbovskí víťazi. Najmenšie deti sa budú môcť zúčastniť na interaktívnom predstavení Bábkového divadla na Rázcestí. "Okrem programu v parku bude o 16.00 h v Starej Tržnici predstavenie Vlk na mesiaci. Na Námestí SNP o 17.00 h zažijú ľudia bubnovú šou," uviedla Zuzana Kohútová z Kultúrneho centra Robotnícky dom.

Deti sa v parku môžu tešiť aj na rôzne hry, súťaže, tvorivé dielne i športové aktivity. Súčasťou programu budú ukážky práce hasičov, mestských policajtov i Slovenského Červeného kríža. Environmentálne aktivity pripravia zamestnanci Štátnej ochrany prírody SR.