< sekcia Regióny

Deň medu a chleba v Starej Ľubovni ponúkne ochutnávku medov z regiónu

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Ján Siman

Včelári z okresu Stará Ľubovňa predstavia návštevníkom svoju produkciu medu a včelích produktov.

Stará Ľubovňa 10. augusta (TASR) – V skanzene pod hradom Ľubovňa v Starej Ľubovni sa v nedeľu (11.8.) uskutoční Deň medu a chleba. Organizátori, Ľubovnianske múzeum v spolupráci so Slovenským zväzom včelárov, základnou organizáciou v Starej Ľubovni, chcú poukázať na dôležitosť včiel pre prírodu a človeka.

Podľa nich dozrievanie obilia súvisí so včelami, preto bude podujatie venované aj spracovaniu obilia až po pečenie chleba.

"Predstavíme výstavu s názvom Od zrnka k chlebu, ktorú môžu návštevníci vidieť v hájovni z Malého Lipníka, ktorá sa nachádza v areáli skanzenu a upečieme si spoločne domáci chlieb," uvádzajú organizátori.

Včelári z okresu Stará Ľubovňa predstavia návštevníkom svoju produkciu medu a včelích produktov.

Podujatie sa začne o 8.00 h a jeho súčasťou bude ochutnávka včelích produktov, detský kvíz, odborná prednáška pre včelárov, ako aj súťaž o najlepší med v okrese Stará Ľubovňa. Kvalitu prihlásených vzoriek medu budú posudzovať návštevníci.

Popoludní sa v gréckokatolíckom chráme sv. Michala Archanjela v skanzene uskutoční ďakovný akatist. Po ňom bude nasledovať otvorenie programu v amfiteátri skanzenu.