Quantcast
< sekcia Regióny

Deťom v Slatinských Lazoch čítal aj herec Roman Pomajbo

Roman Pomajbo Foto: TASR/Martin Baumann

Čítanie veľkých malým je podľa nej o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký človek potrebuje.

Slatinské Lazy/Zvolen 23. júna (TASR) – Do týždňa čítania deťom sa zapojila aj Základná škola v Slatinských Lazoch v okrese Detva. Žiakom tam úryvky kníh čítali herec Roman Pomajbo, starostka Darina Hroncová aj štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus. Podujatie bolo súčasťou projektu, zameraného na rodinu Celé Slovensko číta deťom.

Ako pre TASR uviedla prezidentka združenia Celé Slovensko číta deťom Viera Kučerová, aktuálny Týždeň čítanie deťom v SR má už za sebou zastávky v kultúrnych domoch či v knižniciach v Haliči, Banskej Bystrici a Lučenci. "Hrdinom projektu sú deti a rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého," uviedla.

Čítanie veľkých malým je podľa nej o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany, je o pravom zázemí, ktoré každý malý, ale aj veľký človek potrebuje. "Je to ten pocit, ktorý nám nemôže poskytnúť ani televízna ilúzia, ani kontakty cez sociálne siete, ani nadšenie z počítačových hier," zdôraznila.

Týždeň čítania deťom v SR vyvrcholí v piatok (24. 6.) v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene, kde budú úryvky z kníh čítať deťom spisovateľka Zuzana Kubašíková, archeológ Ján Beljak, herec Ondřej Daniš a riaditeľka knižnice Milota Torňošová.