Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Regióny

Detské ihrisko v Zlatých Moravciach bude monitorovať nová kamera

Ilustračné foto Foto: Teraz.sk

Ihrisko bolo pre verejnosť otvorené začiatkom apríla tohto roka.

Zlaté Moravce 17. septembra (TASR) - Inkluzívne detské ihrisko na Hviezdoslavovej ulici v Zlatých Moravciach dostane novú kameru. Mesto na ňu získalo dotáciu z rozpočtu Nitrianskeho samosprávneho kraja na podporu všeobecného rozvoja obcí a miest na území kraja, informovala Miroslava Kováčová, vedúca Oddelenia strategických činností na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach. Celková schválená dotácia pre jedného oprávneného žiadateľa je do výšky 5000 eur.

Detské inkluzívne ihrisko sa nachádza na verejnom priestore pri budove Materskej školy na Žitavskom nábreží. Od umiestnenia novej kamery očakáva radnica zníženie kriminality a jej vzniku prevenciou a zvýšením bezpečnosti.

Ihrisko bolo pre verejnosť otvorené začiatkom apríla tohto roka. Tvorí ho 11 prvkov z agátového dreva, a to pieskovisko, čln, kolotoč, hojdačka hniezdo, altánok, veľká loď Nina, menšia loď Pinta, reťazové hojdačky pre deti, fit dráha, infotabuľa, lavička a smetný kôš. Na výstavbu ihriska získala samospráva nenávratný finančný príspevok vo výške 45.000 eur z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.