Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 19. jún 2024Meniny má Alfréd
< sekcia Regióny

Dni Jelšavy sa prvýkrát uskutočnia v coburgovskom kaštieli

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk

Chýbať nebude hudobný program či prezentácia tradičnej gastronomickej špeciality v podobe gemerských guliek.

Jelšava 8. júna (TASR) - Dni mesta Jelšava sa po prvýkrát uskutočnia v priestoroch historického coburgovského kaštieľa. Súčasťou trojdňových osláv bude kultúrny program, súťaže i tradičná gemerská gastronomická špecialita. TASR o tom informovala samospráva.

Dni mesta Jelšava odštartujú v piatok (9. 6.) a potrvajú do nedele (11. 6.), súčasťou programu budú aj komentované prehliadky kaštieľa, v jednej z veží sa uskutoční i výstava obrazov Evy Wilson s názvom Jelšava v obrazoch. Chýbať nebude hudobný program či prezentácia tradičnej gastronomickej špeciality v podobe gemerských guliek.

V rámci dní mesta sa v Jelšave uskutoční i súťaž záhradkárov o najlepší ovocný destilát. Súťažiť sa však bude aj vo vrchu metrovicou či štiepaní triesok. Pre dospelých mesto pripravilo aj súťaž v hľadaní pokladu starých Jelšavčanov podobnú únikovým hrám. Pre nájdenie Jelšavského pokladu budú musieť účastníci v tímoch zdolať niekoľko úloh.

Dni mesta Jelšava sa konajú pri príležitosti 780. výročia prvej písomnej zmienky o meste Jelšava. Po prvýkrát sa oslavy konajú v priestoroch trojpodlažného coburgovského kaštieľa z roku 1763. Samospráva chce týmto spôsobom spropagovať národnú kultúrnu pamiatku, na ktorej záchrane pracuje už niekoľko rokov. V objekte v tomto období finišuje aj obnova severozápadného krídla financovaná z Nórskych fondov.