Quantcast
< sekcia Regióny

Do dištančného vzdelávania na Luníku IX sa zapája menej žiakov

Na snímke žiaci s pracovnými listami na Luníku IX v Košiciach 3. decembra 2021. Foto: TASR - František Iván

Dištančné vzdelávanie na tejto škole na základe nariadenia regionálnych hygienikov realizujú druhý týždeň.

Košice 3. decembra (TASR) – Do dištančného vzdelávania na základnej škole (ZŠ) na košickom Luníku IX sa zapája menej žiakov ako predtým. Pre TASR to povedala riaditeľka ZŠ Ľ. Podjavorinskej Iveta Rošková s tým, že záujem o pracovné listy má približne polovica žiakov.

Dištančné vzdelávanie na tejto škole na základe nariadenia regionálnych hygienikov realizujú druhý týždeň. "Zopakovala sa nám situácia z minulého týždňa, keď nám v pondelok (29. 11.) prišlo do školy asi 30 percent detí. Prichádzali tu aj rodičia s deťmi s otázkou, či ich musia nosiť do školy, lebo sa boja, že sa nakazia,“ povedala.Podľa nej je komplikované zabezpečiť dištančnú výučbu na tomto sídlisku. Učitelia so žiakmi komunikujú vo veľkej miere telefonicky. Pracovné listy si majú vyzdvihovať v stredy. "Ale fungujeme tak, že žiaci k nám chodia viac-menej každý deň. Na vrátnici je pre každého z každého predmetu menovite pripravený pracovný list na týždeň so zadaním. Dostávajú ich v euroobaloch. Dostávajú to aj s ceruzkami, prípadne s perami, aby mali čím písať," spresnila Rošková.

Učitelia niektorých tiež urgujú, aby vypracované zadania odovzdávali. "Máme takých žiakov, ktorí nám to prinesú hneď na druhý deň alebo o dva dni a pýtajú si nové. Ale máme aj také prípady, že sú tam (na vrátnici, pozn. TASR) s menami nevyplnené pracovné listy," vysvetlila s tým, že v rámci dochádzky to evidujú ako neospravedlnenú absenciu.Dodala, že počas dvoch týždňov je záujem o pracovné listy dosť slabý. "Povedala by som, že možno 50 percent žiakov má o ne záujem. Počas predchádzajúcich obmedzení, keď bol lockdown a mali sme zavretú školu, tak nám chodili výrazne vo väčšom počte," doplnila.

Podľa riaditeľky tiež trvá dlhší čas, kým sa k rodičom a žiakom dostane informácia, že ide o povinné úlohy. Opakovane sa na to pýtajú. Evidujú aj prípady, keď sa to prišli opýtať žiaci pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19. "Dokonca prišla pozitívna mamička oznámiť, že je pozitívna celá rodina. Je to taká situácia – málo informovaní ľudia a málo vzdelaní v tomto smere a vlastne všetci sa vystavujeme riziku," skonštatovala.