Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Regióny

Do múzea v Svätom Antone prišlo minulý rok viac než 42 tisíc ľudí

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Rok 2022 bol pre Múzeum vo Svätom Antone rokom viacerých jubileí. Múzeum oslávilo 60. výročie svojho založenia a zorganizovalo i 30. ročník Celoslovenských poľovníckych slávností Dni sv. Huberta.

Svätý Anton 21. januára (TASR) - Múzeum vo Svätom Antone navštívilo počas vlaňajšieho roka viac ako 42.000 ľudí. Po dvoch rokoch poznačených pandémiou nového koronavírusu sa prehliadky expozícií v historickom kaštieli konali opäť so sprievodkyňou. TASR o tom informovala Jana Slaná z oddelenia marketingu múzea.

Rok 2022 bol pre Múzeum vo Svätom Antone rokom viacerých jubileí. Múzeum oslávilo 60. výročie svojho založenia a zorganizovalo i 30. ročník Celoslovenských poľovníckych slávností Dni sv. Huberta.

"Aj vďaka tradičným podujatiam a krásnemu letu dosiahla návštevnosť viac ako 42.000 návštevníkov, čo predstavuje nárast o viac ako 60 percent v porovnaní s rokom 2021. Vynovené nádvorie, ale i novootvorená kaviareň prispeli k príjemnému oddychu počas návštevy múzea," priblížila Slaná.

Viaceré podujatia v priestoroch kaštieľa plánuje múzeum organizovať aj tento rok. Už v marci sa v barokovej sýpke uskutoční prehliadka poľovníckych trofejí z regiónu. "V máji spolu oslávime Medzinárodný deň múzeí i Noc múzeí a galérií a nevynecháme ani tradičné podujatia ako Detský deň sv. Huberta alebo poľovnícke slávnosti Dni sv. Huberta," dodala Slaná s tým, že v lete sa návštevníci môžu tešiť na divadelné predstavenia banskoštiavnických ochotníkov z Paradájz Pikr.

Múzeum vo Svätom Antone sídli v priestoroch historického kaštieľa, ktorý bol dostavaný v roku 1750 a jeho dejiny sú úzko späté s rodmi Koháry a Coburg. Prehliadka kaštieľa poukazuje na spôsob života a záľuby týchto rodín, jej súčasťou je však i poľovnícka expozícia s diorámami zvierat.