< sekcia Regióny

VIDEO: Do Popradu priletela vianočná dominanta mesta - anjel

Vianočný anjel ako tradičná dominanta popradskej vianočnej výzdoby „priletel“ s pomocou vrtuľníka nad kruhový objazd, kde ho osadili po dvanásty krát. Poprad, 1. decembra 2020. Foto: TASR - Milan Kapusta

V strede kruhového objazdu zostane zhruba mesiac a pol.

Poprad 1. decembra (TASR) – Do Popradu priletel v utorok po dvanástykrát anjel – vianočná dominanta mesta. Na popradskom kruhovom objazde sa prvýkrát zjavil v roku 2009. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Jarmila Hlaváčová s tým, že anjel priletel vrtuľníkom až na druhý pokus. Ten prvý, ktorý bol naplánovaný na 25. novembra, museli pre inverzné počasie zrušiť.Minulý rok priletel anjel v novom šate o čosi vyšší, ťažší a ligotavejší. Ako priblížila hovorkyňa, jeho výška je približne 13 metrov a váha 850 kilogramov. Zložený povrch pokrýva 42.000 svetelných LED bodov. Anjel je odetý v červenom kabáte, má dlhé vlasy a hrá na harfe. Pod ním sa nachádzajú svetelné stromčeky. V strede kruhového objazdu zostane zhruba mesiac a pol.

Tento rok k nemu v rámci vianočnej výzdoby pribudne "mladší brat". Na novom kruhovom objazde pri nemocnici bude stáť ďalší anjel, vysoký zhruba sedem metrov. „Anjel bude zlatý, bude sa pozerať na nemocnicu a strážiť nielen zdravotníkov, ale aj všetkých pacientov,“ dodal primátor mesta Anton Danko.