Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 23. jún 2024Meniny má Sidónia
< sekcia Regióny

Dobrovoľníci v Ubli sú vyčerpaní, potrebujú posily

Na archívnej snímke vojnoví utečenci z Ukrajiny v stane na hraničnom priechode Ubľa-Malyj Bereznyj. Ubľa, 27. februára 2022. Foto: TASR - František Iván

Ako Burdová uviedla, okrem Slovenského Červeného kríža a gréckokatolíckej charity pomáha vojnovým utečencom na hraničnom priechode denne približne 20 dobrovoľníkov.

Ubľa 8. marca (TASR) – Dobrovoľníci, ktorí na hraničnom priechode v Ubli pomáhajú ľuďom utekajúcim pred vojnovým konfliktom na Ukrajine nepretržite už takmer dva týždne, začínajú byť vyčerpaní. Uviedla pre TASR ich koordinátorka Zuzana Burdová. Zverejnili preto výzvu na rozšírenie svojich radov.

"Aktuálne priamo na hraničnom priechode potrebujeme najmä aktívnu pomoc dobrovoľníkov, ideálne so znalosťou ukrajinského alebo ruského jazyka," uvádzajú na sociálnej sieti. Pre viac informácií a možnosť prihlásiť sa odkazujú na internetovú stránku https://bit.ly/3hqOsDY.

Žiadaní sú tiež dobrovoľníci, ktorí budú telefonicky riešiť rôzne požiadavky ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny. Prihlásiť sa môžu na odkaze https://bit.ly/dobrovolnici-call-centrum.

Dobrovoľníci, ktorí majú záujem o aktívnu prácu s deťmi utečencov v krátkodobých a dlhodobých ubytovacích zariadeniach v okresoch Snina a Humenné, sa môžu prihlásiť na odkaze https://bit.ly/snina-dobrovolnici.

Ako Burdová doplnila, okrem Slovenského Červeného kríža a gréckokatolíckej charity pomáha vojnovým utečencom na hraničnom priechode denne približne 20 dobrovoľníkov. "Pracujeme v 12-hodinových zmenách, prihlásiť sa teda dá na denné alebo nočné služby. Riešime jedlo pre ľudí, upratujeme postele, vybavujeme utečencom dopravu," priblížila.