Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 5. október 2023Meniny má Viera
< sekcia Regióny

Termín dokončenia rekonštrukcie tratí v Košiciach sa posúva

Na snímke dokončovacie práce na rekonštrukcii električkovej trate pri železničnej stanici v Košiciach 25. septembra 2015. Foto: TASR/František Iván

Pôvodným termínom ukončenia stavby Námestie Maratónu mieru - Staničné námestie bol koniec júla.

Košice 28. septembra (TASR) - Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR odsúhlasilo predĺženie termínu ukončenia rekonštrukcie električkových tratí v Košiciach v rámci projektu Integrovanej koľajovej dopravy (IKD) do 25. októbra. Mesto v sobotu (26.9.) podpísalo so zhotoviteľom dodatok k zmluve. Potvrdil to dnes primátor Košíc Richard Raši.

"Ministerstvo dopravy nám v piatok doručilo súhlas s predĺžením termínu, čo znamená, že naďalej bude stavba financovaná z eurofondov a dokončená bude do 25. októbra," uviedol dnes Raši pre novinárov. Ako už skôr primátor ubezpečil, všetky úseky nadchádzajúceho Medzinárodného maratónu mieru, ktoré súvisia s rekonštrukciou tratí, budú v nezmenenej trase a v nezmenených podmienkach pre bežcov. 

Rezort dopravy je riadiacim orgánom Operačného programu Doprava, z ktorého je projekt za 40 miliónov eur realizovaný. Pôvodným termínom ukončenia stavby Námestie Maratónu mieru - Staničné námestie bol koniec júla, po prvom predĺžení sa posúval na 28. septembra. Zhotoviteľ, ktorým je združenie Dúha – ZUE, tento mesiac požiadal o opätovné predĺženie do 25. októbra.

Druhým prebiehajúcim projektom v Košiciach je Modernizácia električkových uzlov (MEU), ktorý má termín ukončenia stavby 31. októbra. Primátor Raši verí, že v novembri sa spustí prvá časť električkovej dopravy na nových tratiach.