Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

Dolinková odvolala riaditeľa Fakultnej nemocnice Trnava

Na archívnej snímke Daniel Žitňan. Foto: TASR/Michal Svítok

Žitňan už v trnavskej nemocnici pôsobil od roku 2016 do roku 2020, keď ho vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí vymenil za Šrojtu.

Trnava 1. decembra (TASR) - Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) vymenovala vo štvrtok (30. 11.) na pozíciu riaditeľa Fakultnej nemocnice (FN) Trnava Daniela Žitňana. Zároveň odvolala z funkcie doterajšieho riaditeľa Vladislava Šrojtu. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

Žitňan už v trnavskej nemocnici pôsobil od roku 2016 do roku 2020, keď ho vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí vymenil za Šrojtu. Nový riaditeľ je vymenovaný na dobu určitú, do obsadenia miesta úspešným uchádzačom výberového konania v zmysle zákona o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov.

Žitňan je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Bratislava, uvádza MZ. Následne získal atestáciu v odbore Všeobecná otorinolaryngológia (ORL), nadstavbovú atestáciu v odbore detská ORL, sociálne lekárstvo a organizácia zdravotníctva. Pôsobil na riadiacich pozíciách vo viacerých zdravotníckych zariadeniach.