< sekcia Regióny

V Dolnom Kubíne zisťovali názor ľudí na opravu kultúrneho strediska

Ilustračné foto. Foto: TASR – Lukáš Mužla

Ďalším krokom mesta bude vyhlásenie architektonickej súťaže, z ktorej by mal vzísť víťazný návrh budúcej podoby strediska a námestia.

Dolný Kubín 13. mája (TASR) – Mesto Dolný Kubín zisťovalo názor obyvateľov na pripravovanú rekonštrukciu budovy Mestského kultúrneho strediska a priľahlého Námestia slobody. Dotazník za mesiac od jeho spustenia vyplnilo viac ako 360 ľudí.

Problematika ďalšieho smerovania strediska zaujala najmä generáciu od 26 až 45 rokov, kde bolo zastúpenie až 56 percent opýtaných. TASR o tom informoval Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.

V odpovediach dominoval záujem o konkrétne podujatia, najmä o divadelné predstavenia a koncerty. "Z odpovedí k priestorovým možnostiam k stavu oboch sál a výstavných priestorov vyplynulo pridať priestor na voľnočasové aktivity pre všetky vekové kategórie. Z nápadov nás zaujala malá botanická záhrada v dolnej chodbe alebo riešenie terasy v zadom bloku budovy ako veľkého skleníka so záhradou. Najviac sme zachytili potrebu viac realizovať exteriérové podujatia, najmä v letnom období, streetfoodové aktivity," doplnila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska Jana Greššová.

V mínusoch námestia najviac rezonovala nespokojnosť respondentov so zoskupovaním mladých, s tým súvisiacim hlukom, znečisťovaním a vandalizmom. "Rovnako často sa negatívne vyjadrovali k prevádzke baru pri schodoch do vedľajšieho obchodného domu, ako aj k chýbajúcim službám verejných toaliet v tejto lokalite," objasnila riaditeľka.

Ďalším krokom mesta bude vyhlásenie architektonickej súťaže, z ktorej by mal vzísť víťazný návrh budúcej podoby strediska a námestia. "Verím, že sa nám podarí týmto projektom získať moderné nadčasové priestory, vybavené novými technológiami. Získame tak zázemie pre kultúrne a spoločenské podujatia nielen mestského, ale aj regionálneho a celoslovenského významu," skonštatoval primátor mesta Ján Prílepok.