Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Regióny

Cesta prvej triedy I/51 prechádza rekonštrukciou

Ilustračná snímka. Foto: TASR Ján Krošlák

Počas rekonštrukcie komunikácie bude dopravným značením obmedzená doprava čiastočnými uzávierkami.

Levice 29. júla (TASR) - Na ceste prvej triedy I/51, ktorá spája obec Ladzany s hranicou okresov Levice a Krupina, sa začala rekonštrukcia. Vodiči sa budú musieť pripraviť na čiastočné dopravné obmedzenia, ktoré budú ukončené začiatkom septembra. Opravu vozovky realizuje spoločnosť Eurovia SK v rámci projektu Slovenskej správy ciest. Ten zahŕňa veľkoplošné opravy ciest prvej triedy po celom Slovensku. Celková cena diela je viac ako 2 milióny eur, informovala Simona Tančáková, hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK.

Dĺžka opravovaného úseku je takmer 10 kilometrov na vozovke širokej 8,8 metra. „Práce budú pozostávať z odfrézovania pôvodného živičného krytu, vystuženia v krajniciach a následnej pokládky ložnej a obrusnej vrstvy. Na záver sa krajnice upravia dosýpaním a zhutnením,“ skonštatovala Tančáková.

Počas rekonštrukcie komunikácie bude dopravným značením obmedzená doprava čiastočnými uzávierkami. Rekonštrukcie opráv začnú na úseku 239,650 kilometra a budú končiť na úseku 249,360 kilometra. Pôvodná vozovka nespĺňala požiadavky aktuálnych noriem. Vďaka oprave komunikácie sa zlepší jej prevádzková spôsobilosť a predĺži sa aj jej životnosť.