< sekcia Regióny

NEŠŤASTIE NA CESTE: Nehodu vo Vyšehradnom neprežila 72-ročná žena

Snímka z miesta nehody. Foto: FB Polícia - Trenčiansky kraj

Polícia začala v súvislosti so zrážkou dvoch osobných áut trestné stíhanie.

Nitrianske Pravno 13. mája (TASR) - Dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v stredu (12. 5.) podvečer vo Vyšehradnom, časti Nitrianskeho Pravna (okres Prievidza), neprežila 72-ročná žena. Polícia začala v súvislosti so zrážkou dvoch osobných áut trestné stíhanie. Informovala o tom vo štvrtok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti."Podľa doterajších zistení 76-ročný vodič osobného vozidla Škoda Octavia z doposiaľ nezistených príčin prešiel so svojim vozidlom, za ktorým mal pripojený batožinový príves, do protismeru. Urobil tak v mieste, kde je vodorovným dopravným značením vyznačená plná čiara a čelne sa zrazil s protiidúcim osobným vozidlom Audi, ktoré riadil 34-ročný vodič zo Žiliny," opísali policajti.

Zrážka mala pre spolujazdkyňu vodiča Octavie podľa nich fatálne následky a zahynula na mieste dopravnej nehody. "Vo vozidle Audi sa viezli okrem vodiča ešte ďalšie tri osoby vrátane štvormesačného bábätka, tie však našťastie obišli s ľahkým poranením. Ľahko sa zranil aj vodič Octavie," ozrejmila polícia.

Vodičov podrobili policajti dychovej skúške s negatívnym výsledkom merania. Na mieste nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. "Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania. V predmetnej veci už vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Prievidze začal trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenia," dodali policajti.