Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 8. jún 2023Meniny má Medard
< sekcia Regióny

Dovolenka na Liptove je počas prázdnin pre rodiny s deťmi výhodnejšia

Na snímke zamŕzajúca Liptovská Mara po prvých tuhých mrazoch na Liptove. Foto: TASR - Andrej Galica

Ubytovanie s deťmi je cez prázdniny vo väčšine hotelov a penziónov za zvýhodnenú cenu na noc a zároveň mnohé reštaurácie pripravujú aj detské menu.

Liptovský Mikuláš 13. februára (TASR) - Rodiny s deťmi zaplatia za dovolenku na Liptove počas jarných prázdnin menej. Väčšina ubytovacích zariadení v tomto období zvýhodnila svoje ponuky.

Ubytovanie s deťmi je cez prázdniny vo väčšine hotelov a penziónov za zvýhodnenú cenu na noc a zároveň mnohé reštaurácie pripravujú aj detské menu. "Zimný program pre deti zahŕňa napríklad ranné rozcvičky, kreatívne dielne pre deti, pátranie po poklade aj minidisco s animátormi. K tomu je samozrejmosťou aj kúpanie v akvaparku,“ povedala Jarmila Bartoš z marketingu Tatry Mountain Resorts Hotels. Ako doplnila Slávka Medveďová, manažérka z Kúpeľov Lúčky, myslia aj na to, že nie každý rodič má možnosť čerpať počas prázdnin dovolenku. "Ponúkame zvýhodnené pobyty pre dôchodcov, ktorí môžu zobrať svoje vnúčatá na jarné prázdniny do skutočných kúpeľov," povedala.

"Obdobie jarných prázdnin, keď rodiny s deťmi rady využívajú služby nášho regiónu vďaka jeho pestrosti a zároveň aj menšej závislosti od vrtochov počasia, je pre nás jedným z top termínov v zimnej sezóne. Program v tomto období ladíme prioritne na rodiny s deťmi, ale na svoje si prídu aj iní záujemcovia o dovolenku u nás," povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková.

Región momentálne zaplavujú najmä poľskí dovolenkári, ale prázdninujú už aj deti z Česka. Na Slovensku odštartujú jarné prázdniny Košický a Prešovský kraj. Bodku za nimi dajú v prvý marcový víkend preteky Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Jasnej.