Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 20. jún 2024Meniny má Valéria
< sekcia Regióny

DPB vyhodnotil súťaž na nákup hybridných trolejbusov

Ilustračná snímka. Foto: FOTO TASR – Jakub Kotian

Šéf DPB Martin Rybanský uviedol, že sa v Bratislave pripravuje trolejbusová revolúcia.

Bratislava 24. septembra (TASR) - Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhodnotil súťaž na dodávateľa hybridných 18 metrov dlhých trolejbusov. O dodávku 23 kusov prejavili záujem dvaja uchádzači. Víťazom sa stala spoločnosť Škoda Electric s ponukou vo výške 12.395.850 eur bez DPH. Zmluvu plánuje dopravca podpísať v prípade, ak nepríde k uplatneniu revíznych postupov a po kontrole súťaže zo strany Úradu pre verejné obstarávanie. TASR o tom informoval Boris Reichel z DPB.

Na druhom mieste v súťaži skončila spoločnosť SOR Libchavy s cenovou ponukou 13.340.000 eur bez DPH. Odhadovaná cena zákazky bola 18.783.000 eur bez DPH. Nákup trolejbusov bude spolufinancovaný z eurofondov. "Víťazná spoločnosť predložila ponuku na trolejbus zn. Škoda 27 Tr – trojnápravový štvordverový kĺbový moderný trolejbus s karosériou Solaris," uviedol Reichel.

Pôjde o nízkopodlažné, klimatizované, kĺbové vozidlá s kombinovaným pohonom (trakčná sieť/batéria). Verejné obstarávanie na nákup týchto vozidiel bolo vyhlásené ešte v apríli.

Šéf DPB Martin Rybanský uviedol, že sa v Bratislave pripravuje trolejbusová revolúcia. Trolejbusovú sieť plánuje dopravca modernizovať, rozširovať a zrýchľovať. "S tým súvisí aj nákup nových vozidiel. Nové kĺbové trolejbusy zvýšia prepravnú kapacitu a nahradia premávku dieselových autobusov na vybraných linkách. Vo výbave budú mať všetky komfortné prvky," skonštatoval.