Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. december 2025Meniny má Ivica
< sekcia Regióny

V Košiciach budú pokračovať v čistení električkových tratí

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Účelom čistenia je najmä bezpečný prejazd koľajových vozidiel.

Košice 22. apríla (TASR) - Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) bude v stredu (23. 4.) a vo štvrtok (24. 4.) pokračovať v čistení električkových tratí. Verejnosti sa ospravedlňuje za zvýšenú hlučnosť počas prác. TASR o tom informovala hovorkyňa DPMK Vladimíra Bujňáková.

„Čistenie bude prebiehať počas oboch uvedených dní približne od 18.00 h zhruba do 06.00 h,“ spresnila s tým, že v stredu je naplánované čistenie v úseku Námestie osloboditeľov - Staničné námestie a vo štvrtok Havlíčkova - Komenského.

Ako predtým pre TASR uviedla, koľajové žliabky sa čistia od nánosov piesku, kalu, prachu či rôznych nečistôt, ktoré sa tam dostanú nielen počas zimnej údržby, ale aj počas celého roka. Účelom čistenia je najmä bezpečný prejazd koľajových vozidiel.