< sekcia Regióny

Dve Češky utrpeli v Slovenskom raji zranenia, pomohli im záchranári

Slovenský raj, archívna snímka. Foto: TASR - Milan Kapusta

Prvý výjazd smeroval na turistický chodník v Letanovskom mlyne, kde záchranárov čakalo ošetrenie sedemročného dievčatka českej národnosti.

Spišská Nová Ves 18. augusta (TASR) – Dve podobné zranenia ošetrovali záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) v nedeľu popoludní v Slovenskom raji. Informuje o tom HZS na sociálnej sieti.

Prvý výjazd smeroval na turistický chodník v Letanovskom mlyne, kde záchranárov čakalo ošetrenie sedemročného dievčatka českej národnosti. Dievča pri páde na chodníku utrpelo tržné poranenie v oblasti stehna.

Tržné poranenie predkolenia ošetrovali záchranári na Kláštorisku. Tam ich čakala 52-ročná, takisto česká turistka, ktorá sa počas výstupu v hornej časti rokliny Kyseľ pošmykla na kovovom stúpadle a poranila sa. Ako uvádza HZS, na Kláštorisko prišla sama, "no pre bolesť a silné krvácanie z rany už nemohla pokračovať ďalej".

Záchranári obe Češky na mieste ošetrili a následne ich terénnym automobilom transportovali do nemocnice v Spišskej Novej Vsi na ďalšie ošetrenie.