Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Regióny

FALOŠNÝ TURISTA: Od obete vylákal 280 eur na trajekt domov

Snímka podozrivého. Foto: Facebook Polícia SR - Bratislavský kraj

Polícia v tejto súvislosti pátra po neznámom páchateľovi.

Bratislava 4. decembra (TASR) - Bratislavská polícia vyšetruje prípad podvodu, pri ktorom falošný turista vylákal od muža 280 eur. Stalo sa tak 3. novembra v blízkosti bankomatu na Primaciálnom námestí. Polícia v tejto súvislosti pátra po neznámom páchateľovi. Informuje o tom na sociálnej sieti, kde zverejnila aj fotografie hľadaného muža.

Podľa doposiaľ zistených informácií mal anglicky hovoriaci muž pristúpiť k poškodenému a predstaviť sa ako turista, ktorému z auta ukradli peňaženku aj s bankomatovou kartou. Na návrat domov si vraj potrebuje kúpiť lístok na trajekt, ktorý sa dá kúpiť iba v hotovosti. Požiadal preto poškodeného, aby mu vybral z bankového účtu peniaze, ktoré mu následne prepošle.

Poškodený vybral zo svojho účtu 280 eur, ktoré následne dal falošnému turistovi. Ten cez mobilnú aplikáciu poslal potvrdenie o zaplatení 250 libier. "Predmetné potvrdenie o zaplatení ale bolo bez akýchkoľvek údajov o účtoch. Následne uvedené potvrdenie vymazal a prestal s poškodeným komunikovať," približuje polícia.

Akékoľvek informácie o totožnosti neznámeho muža môže verejnosť oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou správy na profile polície na sociálnej sieti.