Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Regióny

Festival HoryZonty ponúkne 30 filmov zo Slovenska i zahraničia

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Po minuloročnej premiére nebude ani tento rok chýbať súťaž filmov s dobrodružnou tematikou od zahraničných autorov.

Trenčín 3. októbra (TASR) - V rámci 18. ročníka festivalu dobrodružných filmov HoryZonty (9. - 11. 11.) ponúknu organizátori v Posádkovom klube v Trenčíne 30 filmov. Momentálne pracuje štáb festivalu na výbere spomedzi takmer 70 snímok od 60 autorov. TASR o tom informovala riaditeľka festivalu Mária Dutková.

Po minuloročnej premiére nebude ani tento rok chýbať súťaž filmov s dobrodružnou tematikou od zahraničných autorov. "Máme prihlásených viacero filmov zo zámoria - USA, Kanady, Nového Zélandu, samozrejme aj európske snímky," podotkla Dutková.

Organizátori podľa nej venujú pozornosť výberu hostí festivalu. Jedným z nich bude tento rok 70-ročný Gustáv Stibranyi, ktorý za 248 dní absolvoval 26.000 kilometrov dlhú "cyklotúru" naprieč Severnou a Južnou Amerikou. Pacifickú magistrálu prešiel ako prvý človek na svete na elektrickom bicykli.

"V rámci festivalu sa budú opäť konať aj súťaže a workshopy sekcie Umenie a šport v živote zdravotne postihnutých, niektoré z nich sú na programe už niekoľko dní pred samotným festivalom. HoryZonty. Súčasťou festivalu budú aj autorské fotovýstavy s outdoorovou tematikou a tradičná výstava najlepších súťažných fotografií, tentoraz na tému Dobrodružstvo," doplnila Dutková s tým, že uzávierka prihlášok fotografií je do 23. októbra.