< sekcia Regióny

Festival Sám na javisku ukáže umenie aj z Fínska, Palestíny a Česka

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

V piatok (15. 10.) na divákov čaká predstavenie palestínskeho umelca Husama Abeda Hladký život rovnako ako projekt scénického čítania Petra Čižmára v Galérii M. A. Bazovského.

Trenčín 12. októbra (TASR) – Jedenásť predstavení, dva hudobné koncerty, premietanie a výstavu fotografií prinesie 27. ročník medzinárodného festivalu divadla jedného herca Sám na javisku v Trenčíne. Začne sa v stredu (13. 10.), potrvá do nedele (17. 10.).

Ako informovala PR manažérka festivalu Jana Gombiková, festival otvorí v stredu 13. októbra o 20.00 h v Galérii Miloša Alexandra Bazovského český herec, básnik a hudobník Petr Váša. Vo štvrtok (14. 10.) sa v Piano klube predstaví fínsky performer Pasi Mäkelä a v rovnaký deň si v Klube Lúč môžu diváci pozrieť monodrámu českej herečky Denisy Cupákovej Wer Ich.

V piatok (15. 10.) na divákov čaká predstavenie palestínskeho umelca Husama Abeda Hladký život rovnako ako projekt scénického čítania Petra Čižmára v Galérii M. A. Bazovského. V sobotu (16. 10.) sa predstaví Viktória Jehlárová s performance Tak či inak, láska a originálne bábkové divadlo Přemysla Bukovského Punch & Judy, ktoré si diváci môžu pozrieť aj v nedeľu (17. 10.).

V nedeľnom programe sa predstavia Štefan Jurča a Renáta Jurčová s predstavením Matilda a záver festivalu bude patriť Anne Polívkovej s predstavením Tak já letím.

Súčasťou sprievodného programu festivalu je aj výstava fotografií Rada Stoklasu, dva živé koncerty a premietanie. Festival Sám na javisku sa koná aj vďaka Fondu na podporu umenia a mestu Trenčín.