Quantcast
< sekcia Regióny

Festival Špongia v Košiciach priblíži vzdelávanie hravou formou

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Deti s rodičmi budú môcť zažiť rôzne vedecké pokusy, ale aj diskusie, prednášky, divadlo, filmy a na záver diskusiu Adely Vinczeovej s hosťami.

Bratislava 8. júna (TASR) - Vzdelávanie zábavnou formou ponúkne cez víkend rodičom s deťmi festival dobrého vzdelávania Špongia v Košiciach. Podujatie, ktoré organizuje Komenského inštitút centra environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) Živica v spolupráci so vzdelávacím expertom Jurajom Hipšom, sa uskutoční v sobotu (11. 6.) v centre Tabačka. TASR o tom informovala komunikačná manažérka CEEV Živica Eva Sládková.

"Pripravili sme pre deti, rodičov aj pedagógov festival, ktorý predstaví prácu inšpiratívnych učiteliek a učiteľov, ktorých na Slovensku máme," povedala manažérka Komenského inštitútu Zuzana Labašová. Deti s rodičmi budú môcť zažiť rôzne vedecké pokusy, ale aj diskusie, prednášky, divadlo, filmy a na záver diskusiu Adely Vinczeovej s hosťami. Lektormi budú mnohí finalisti a aj laureátka ocenenia Učiteľ Slovenska či ďalší hostia, ktorí sa zaoberajú vzdelávaním.

"Jednou z hlavných tém bude aj duševné zdravie detí a mladých ľudí," uviedol Hipš. Pozvanie prijala aj speváčka Katka Koščová, s ktorou bude diskusia o psychických problémoch a dôležitosti vyhľadať odbornú pomoc. Hlavný program festivalu bude simultánne tlmočený do ukrajinského jazyka.