Quantcast
< sekcia Regióny

Festival študentského remesla v Kežmarku privíta stovky účastníkov

Na snímke historická budova radnice v Kežmarku, ktorá je sídlom mestského úradu. Foto: TASR - Kristína Mayerová

Festival sa začne vo štvrtok o 16.00 h ekumenickou pobožnosťou a zakončí ho v piatok o 18.00 h "Hop-šup traláles".

Kežmarok 7. júna (TASR) - Kežmarský hrad a historické centrum mesta privítajú tento týždeň účastníkov 8. ročníka Festivalu študentského remesla 2022. Vo štvrtok 9. a v piatok 10. júna predvedú svoje zručnosti študenti z celého Slovenska. Informovala o tom hlavná organizátorka podujatia Anna Jurgovianová s tým, že festival bude opäť zameraný na prvopočiatky remesiel, cechov a pôvodné výrobné technológie.

"Predvádzanie remesiel a súťaže účastníkov odetých v dobových kostýmoch, ktoré prevažne ušili v dielňach Súkromnej spojenej školy, Biela Voda v Kežmarku, sa budú niesť v duchu 15. až 18. storočia," priblížila Jurgovianová. Dodala, že na poslednom ročníku participovalo viac ako 1200 študentov zo 40 škôl.

Festival sa začne vo štvrtok o 16.00 h ekumenickou pobožnosťou a zakončí ho v piatok o 18.00 h "Hop-šup traláles". Tvárou festivalu je aj tento rok Celeste Buckingham, ktorá bude zároveň členkou kvalifikovanej poroty počas súťaží. "Doplnia ju napríklad Matej Vávra, Aleš Mlátilik, Lucia Gibarti, Davide Mattioli či Jozef Banáš," dodala Jurgovianová.