Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Regióny

Festival v Galérii Jabloň v Prievidzi venujú recyklácii a upcyklácii

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Diskusie, workshopy i ďalší sprievodný program bude môcť verejnosť navštíviť v sobotu (13. 5.) .

Prievidza 11. mája (TASR) - Recyklácii a upcyklácii bude venovaný druhý zo série kultúrno-environmentálnych festivalov iniciatívy Planéta A. Diskusie, workshopy i ďalší sprievodný program bude môcť verejnosť navštíviť v sobotu (13. 5.) v Galérii Jabloň v Prievidzi. TASR o tom informovala spoluzakladateľka Planéty A Romana Elischerová.

"Návštevníci sa môžu tešiť na nové aktivity a talentovaných lektorov z celého Slovenska. V diskusiách sa dozvedia aj o zaujímavom spôsobe recyklácie cigaretových ohorkov na asfaltové cesty a dostanú praktické tipy a triky k tomu, aby sa aj ich šatník stal udržateľný," načrtla Elischerová.

Súčasťou programu budú i tvorivé workshopy pre deti aj dospelých, na ktorých si vyrobia peňaženku z tetrapaku, gumičku zo starej kravaty či vysielačku z papierových pohárov na kávu. Festivalovú atmosféru okrem hudby doplní vegánske jedlo, voňavá káva v porceláne z druhej ruky či remeselné pivo v rozložiteľných pohároch.

"Minifest Planéty A je podujatie udržateľné nielen témami, ktoré rieši, ale aj prevedením samotného festivalu. Má ambíciu stať sa pravidelným komunitným podujatím pre Prievidžanky a Prievidžanov," skonštatovala Elischerová.

Prvé celodenné podujatie Minifest Planéty A organizovala iniciatíva Planéta A vo februári tohto roka. Návštevníci sa zoznámili s témou cirkularita.