Quantcast
< sekcia Regióny

Fiľakovská polícia oslávila 30 rokov, dostala vynovené priestory

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Mestská polícia mala v počiatkoch štyroch členov a sídlo v priestoroch radnice.

Fiľakovo 16. septembra (TASR) – Pri príležitosti osláv 30. výročia činnosti mestskej polície (MsP) vo Fiľakove odovzdalo vedenie mesta policajtom vynovené priestory, v ktorých MsP sídli od roku 2017. Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, za tri desaťročia fungovania sa počet príslušníkov MsP viac ako zdvojnásobil.

Výročie fungovania MsP si vo Fiľakove pripomenuli komorným stretnutím s bývalými i súčasnými členmi polície, na ktorom vedenie mesta odovzdalo ďakovné plakety trom bývalým náčelníkom MsP. „V priebehu uplynulých tridsiatich rokov sa u nás sformoval funkčný a výkonný útvar, ktorý je nenahraditeľnou súčasťou života mesta,“ uviedol primátor Fiľakova Attila Agócs.

Mesto pri príležitosti osláv oficiálne odovzdalo mestským policajtom do užívania vynovené priestory bývalej základnej umeleckej školy, v ktorých MsP sídli od roku 2017. „V roku 2017 bola vo veľmi zlom technickom stave. Aby sme vytvorili pre mestskú políciu vhodné priestory, zrekonštruovali sme interiér. Aktuálne sme dokončili aj komplexnú rekonštrukciu jej exteriéru vrátane zateplenia budovy,“ povedal primátor.

O založení MsP vo Fiľakove rozhodlo na základe zákona o obecnom zriadení v roku 1990 vtedajšie vedenie mesta. MsP mala v počiatkoch štyroch členov a sídlo v priestoroch radnice. „K dispozícii mali jednu hnedú favoritku a prvé uniformy im šila miestna krajčírka,“ priblížil Agócs. V súčasnosti má MsP vo Fiľakove osem výkonných členov a dvoch zamestnancov monitorujúcich kamerový systém, ktorý tvorí vyše 40 kamier a niekoľko fotopascí.