< sekcia Regióny

FNsP J. A. Reimana má naplnený zoznam náhradníkov na očkovanie

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Roman Hanc

Doteraz nemocnica počas jedného očkovacieho pracovného dňa povolala desať až 20 náhradníkov, a teda pri počte nahlásených náhradníkov má 'zásobu' približne na jeden mesiac.

Prešov 25. januára (TASR) – Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana má naplnený zoznam náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. TASR o tom v pondelok informovala hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

"V tejto chvíli už nebudeme objednávať ďalších pacientov. Ďakujeme za porozumenie. Ak sa uvoľnia ďalšie kapacity, o ďalšom postupe bude FNsP J. A. Reimana Prešov informovať," uviedla Cenková.

Nemocnica v piatok informovala, že vytvorila zoznam náhradníkov na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Počas pondelkového dopoludnia sa na vakcináciu prihlásilo 245 ľudí a zoznam je podľa hovorkyne nateraz plný. V situácii, keď sa nedostavili všetci objednaní klienti, mohli sa určité skupiny pacientov hlásiť do zoznamu náhradníkov. Išlo o osoby vo veku najmenej 65 rokov alebo ľudí, ktorí trpia závažnými ochoreniami, nedostatočnou imunitou či závažnými psychiatrickými chorobami. Podrobnejšie informácie sú zverejnené na webstránke nemocnice www.fnsppresov.sk.

„Nemocnica upozorňuje na skutočnosť, že ide o zoznam náhradníkov, a teda osôb, ktoré budú na očkovanie zavolané len v prípade, ak zo zoznamu vypadne vopred objednaná osoba z takzvanej prvej vlny očkovania. Náhradníkovi nevzniká na očkovanie nárok. Doteraz nemocnica počas jedného očkovacieho pracovného dňa povolala desať až 20 náhradníkov, a teda pri počte nahlásených náhradníkov má 'zásobu' približne na jeden mesiac," dodala Cenková.