Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Regióny

Prevádzka hraničného priechodu Vyšné Nemecké je pre požiar obmedzená

Na archívnej snímke hraničný priechod vo Vyšnom Nemeckom. Foto: TASR Roman Hanc

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké na výstupe zo Slovenska došlo počas pasovej kontroly k požiaru osobného motorového vozidla.

Vyšné Nemecké 7. júla (TASR) – Prevádzka na hraničnom priechode Vyšné Nemecké v časti osobnej dopravy je v stredu pre požiar obmedzená. Nákladná doprava funguje bez obmedzení. TASR o tom informovala hovorkyňa Finančnej správy (FS) SR Martina Rybanská.

"Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké na výstupe zo Slovenska došlo počas pasovej kontroly k požiaru osobného motorového vozidla. Automobil podpálil ukrajinský vodič, ktorý následne ušiel z miesta činu," uviedla s tým, že službukonajúci colníci evakuovali všetky osoby, privolali záchranné zložky a dočasne prerušili proces vybavovania v priestore osobnej dopravy na dovoze a vývoze.

Podľa Rybanskej zatiaľ motív činu ukrajinského vodiča, ktorého sa podarilo zadržať, známy nie je, bude predmetom vyšetrovania. FS bude skúmať aj obsah vozidla.

"Požiar sa hasičom podarilo dostať po kontrolu," doplnila. FS vzhľadom na obmedzenú prevádzku hraničného priechodu prosí cestujúcich o trpezlivosť pri vybavovaní hraničných formalít.