Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 26. marec 2023Meniny má Emanuel
< sekcia Regióny

V dodávke našli takmer 3000 balení liehu bez kontrolných známok

Opakovane hovoril o snahách zlikvidovať politickú opozíciu metódami, ktoré sú používané vo fašistických a autokratických režimoch. Bez popisu Foto: TASR - Finančná správa

Podľa predložených dokladov príjemcom mal byť odberateľ z Českej republiky.

Trnava 2. februára (TASR) - Takmer 3000 spotrebiteľských balení liehu zabezpečili ozbrojení príslušníci Colného úradu (CÚ) Trnava na diaľničnom hraničnom priechode Brodské. Našli ich pri kontrole nákladného priestoru dodávky prichádzajúcej z Českej republiky. Alkohol nebol označený platnou slovenskou kontrolnou známkou, informovala hovorkyňa Iveta Zlochová.

Ozbrojení príslušníci Finančnej správy SR zo stanice CÚ Senica - centrála vykonávali v stredu (1. 2.) na hraničnom priechode v smere z Česka bežnú kontrolu zameranú na daňový dozor a colný dohľad. Počas nej zastavili modrú dodávku s českým evidenčným číslom. Pri previerke nákladného priestoru vozidla hliadka zistila, že prepravuje spotrebiteľské balenia liehu bez slovenskej kontrolnej známky. Podľa predložených dokladov príjemcom mal byť odberateľ z Českej republiky. "Išlo najmä o vodku, rum a borovičku. Keďže išlo o alkohol, ktorý nebol v súlade so zákonom označený, všetky spotrebiteľské balenia zabezpečili. Škoda na spotrebnej dani bola vyčíslená na takmer 2000 eur," doplnila Zlochová.