Quantcast
< sekcia Regióny

Galéria Jána Koniarka v Trnave otvorí výstavu Antroporary

Na archívnej snímke Galéria Jána Koniarka v Trnave. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Vernisáž výstavy sa uskutoční 17. septembra o 18.00 h v Koppelovej vile.

Trnava 16. septembra (TASR) – Medzinárodný výstavný projekt Antroporary, ktorý sprístupní Galéria Jána Koniarka (GJK) v Trnave, reaguje na antropocentrické a antropologické tendencie, motívy a prvky v tvorbe súčasnej mladej generácie umelcov v domácom a medzinárodnom prostredí. TASR o tom informovala Zuzana Dohnalová z GJK.

"Záujem o témy spojené s človekom, jeho telesnosťou a figurálnym vyobrazením prirodzene vzišiel z atmosféry v spoločnosti, na ktorú priamo vplývajú politický systém, spoločenský tlak, médiá, hoaxy, sociálne siete či novodobé influencerstvá," uviedol kurátor výstavy Michal Stolárik.

Kurátorský projekt voľne prechádza naprieč rozličnými médiami, ako maľba, socha, inštalácia, videoart, film či zvukový záznam a sleduje formy a stratégie súčasného vizuálneho umenia s dôrazom na aktualizovanú figuráciu.

Vzhľadom na rozmanité spektrum tém súvisiacich s človekom, autorských prístupov a fluidných tendencií v súčasnom umení je výstavný projekt koncipovaný ako jeden komplexný celok. Jednotlivé sekcie sa prirodzene prelínajú a ponúkajú obsiahlu prehliadku súčasného umenia s medzinárodným presahom.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 17. septembra o 18.00 h v Koppelovej vile a samotná výstava potrvá do 15. novembra.