< sekcia Regióny

Gelnica ukončila rekonštrukciu MŠ na Hlavnej ulici, obnovuje aj ďalšiu

Archívne foto. Foto: TASR/Diana Semanová

Obnova materskej školy na Slovenskej ulici bude stáť približne 250.000 eur.

Gelnica 27. júla (TASR) – Mesto Gelnica tento mesiac ukončilo rekonštrukciu materskej školy (MŠ) na Hlavnej ulici, čím rozšírilo aj jej kapacitu. Celkové náklady predstavujú sumu viac ako 386.000 eur, z toho výška nenávratného finančného prostriedku z Európskeho fondu regionálneho rozvoja predstavuje približne 313.000 eur. Radnica začala v týchto dňoch aj s obnovou MŠ na Slovenskej ulici. K rekonštrukciám mesto pristúpilo, pretože objekty už boli v nevyhovujúcom stave.

S rekonštrukciou MŠ Hlavná začali vlani v októbri. „Som rád, že po viac ako tridsiatich rokoch sa nám podarilo zabezpečiť renováciu škôlky. Nové sú fasády, okná, strecha, vynovuje sa aj vnútorný interiér. Verím, že problémy, ktoré nás predtým trápili, ako napríklad zatekanie, už budú minulosťou,“ uviedol primátor mesta Dušan Tomaško na sociálnej sieti.

Rekonštrukciou sa zároveň znížia náklady na prevádzku, nižšia bude predovšetkým spotreba energií. Mesto pripomína, že tým prispieva aj k zníženiu emisií skleníkových plynov a bojuje tak proti klimatickej zmene. „Pribudla nám úplne nová trieda, celkovo ich tak bude šesť. Deti budú svoj čas tráviť v dôstojných priestoroch,“ doplnila riaditeľka uvedenej MŠ Margita Halmi.

Obnova MŠ na Slovenskej ulici bude stáť približne 250.000 eur. Spolufinancovanie mesta predstavuje päť percent z tejto sumy. Okrem iného zrekonštruujú podkrovie, vymenia okná a úpravou prejde i fasáda.