< sekcia Regióny

Gynekologicko-pôrodnícku kliniku UNM presunuli do iných priestorov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Miroslava Mlynárová

Vedenie UNM verí, že situáciu definitívne vyrieši výstavba novej univerzitnej nemocnice, ktorú by mali postaviť v horizonte piatich rokov.

Martin 2. decembra (TASR) - Univerzitná nemocnica Martin (UNM) presťahovala gynekologicko-pôrodnícku kliniku do náhradných priestorov. Oddelenie gynekológie presunuli do nového chirurgického pavilónu a pôrodnícke oddelenie do priestorov otorinolaryngologickej kliniky. Podľa hovorkyne nemocnice Kataríny Kapustovej ide o dočasné riešenie v čase plánovanej opravy horúcovodu.

Doplnila, že para unikajúca z poškodeného horúcovodného potrubia prenikla stupačkovými rozvodmi do podhľadu na oddelení 6/2, kde spôsobila zvlhnutie a odpadnutie stropnej omietky. "Došlo k preťaženiu konštrukcie kazetového podhľadu na jednej z izieb pôrodnice a k jeho následnej deštrukcii. Odpadnutý podhľad nespôsobil škody na zdraví, ale v záujme bezpečnosti pacientok sa nemocnica rozhodla celé oddelenie dočasne presťahovať do náhradných priestorov," vysvetlila Kapustová.

"Napriek tomu, že do opráv pavilónov, objektov, komunikácií a inžinierskych vnútroareálových sietí UNM za posledné tri roky investovala zhruba 1,5 milióna eur, reálny stav jednotlivých budov nemocnice zodpovedá ich veku. Vedenie UNM verí, že situáciu definitívne vyrieši výstavba novej univerzitnej nemocnice, ktorú by mali postaviť v horizonte piatich rokov," dodala hovorkyňa UNM.