< sekcia Regióny

TRAGICKÁ NEHODA: Pri zrážke auta s kamiónom boli vo vozidle tri deti

Snímka z miesta nehody. Foto: Polícia SR - Trnavský kraj

Zasahujúci hasiči vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia.

Štefanov 28. júla (TASR) - Hasiči a polícia momentálne zasahujú pri tragickej dopravnej nehode, ktorá sa stala na štátnej ceste II/500 v katastri obce Štefanov v okrese Senica. Pri nehode došlo k zrážke osobného automobilu s kamiónom, pričom vo vozidle sa v tom čase nachádzali štyria účastníci, z toho tri maloleté osoby.

"Zasahujúci hasiči vyslobodili zakliesnené osoby z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a havarované vozidlá zabezpečili proti vzniku požiaru," uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová.

Snímka z miesta nehody.
Foto: Polícia SR - Trnavský kraj


K zrážke došlo z doposiaľ nezistených príčin v úseku cesty smerom na Šaštín-Stráže, ktorý je vyznačený plnou čiarou. "Vodička a 9-ročná dcéra, ktorá sedela na prednom sedadle spolujazdca, utrpeli veľmi vážne zranenia a boli z miesta nehody letecky transportované do nemocnice. Matka vážnym zraneniam pri prevoze podľahla. Ďalšie dve deti, vo veku 7 a 6 rokov, ktoré sedeli vzadu v autosedačkách, sa zranili ľahšie. Jedno z detí nebolo príbuzným ženy," doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Presné príčiny a okolnosti nehody polícia naďalej preveruje. Na mieste udalosti zasahujú hasiči zo Senice a z Kútov. Štátna cesta je momentálne uzavretá.