Quantcast
< sekcia Regióny

Hasiči dostanú 120 nových termovíznych kamier vyššej triedy

Ilustračná snímka. Foto: TASR Lukáš Grinaj

Termovízne kamery vyššej triedy sa od starších zariadení líšia najmä vyšším rozlíšením, možnosťou vyhotovovania fotografií a videozáznamu.

Žilina 10. augusta (TASR) - Nové termovízne kamery vyššej triedy si v stredu a vo štvrtok (11. 8.) preberajú hasiči v centrálnom sklade Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Podľa hovorkyne Prezídia HaZZ Kataríny Križanovej sú určené pre 118 hasičských staníc, Strednú školu požiarnej ochrany Ministerstva vnútra (MV) SR v Žiline a Výcvikové centrum HaZZ Lešť.

Doplnila, že termovízne kamery vyššej triedy sa od starších zariadení líšia najmä vyšším rozlíšením, možnosťou vyhotovovania fotografií a videozáznamu. "Tiež obsahujú funkciu automatického vyhľadávania najteplejšieho a najchladnejšieho miesta. Hasiči využívajú termovízne kamery najmä na vyhľadávanie skrytých ohnísk, detekciu tepelného žiarenia alebo na vyhľadávanie osôb v zadymených priestoroch a v teréne," uviedla Križanová.

"Do konca augusta dostanú hasiči aj 47 termovíznych kamier nižšej triedy, ktoré pridelia pre vybrané hasičské stanice typu IV. a V.,"
dodala hovorkyňa Prezídia HaZZ.