Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Regióny

Hasiči pre silný dážď zasahovali v Bratislavskom kraji 18-krát

Na snímke zaplavená Gagarinova ulica po nočnom daždi v Bratislave 21. júna 2020. Foto: TASR - Jaroslav Novák

V súvislosti s výdatným dažďom hasiči zasahovali aj v Žilinskom a Trnavskom kraji - najčastejšie pri odčerpávaní vody.

Bratislava 21. júna (TASR) – Pre silný dážď došlo k vytápaniu niekoľkých lokalít v Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali 18-krát. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"V hlavnom meste odčerpávali prebytočnú vodu zo železničného podjazdu vo Vrakuni a z električkového koľajiska na Miletičovej ulici, v niekoľkých prípadoch odstraňovali popadané stromy," spresnila Farkasová. V súvislosti s výdatným dažďom hasiči zasahovali aj v Žilinskom a Trnavskom kraji - najčastejšie pri odčerpávaní vody.

Silný dážď napáchal najväčšie škody v dvoch obciach v Prešovskom kraji. "V Pichniach a Zubnom došlo následkom prívalovej vlny k poškodeniu cestných komunikácií, mostov, plotov a dvorov rodinných domov, pričom na mnohých miestach museli vodu odčerpávať hasiči," uviedla Farkasová s tým, že v oboch obciach pracovali počas celého sobotňajšieho dňa (20. 6.) v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi s ťažkou technikou. V prípade ďalšieho vybreženia miestneho potoka boli pripravení použiť protipovodňové bariéry.

Vo všetkých spomínaných krajoch zasahovalo 110 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 40 kusmi techniky.