Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. august 2026
< sekcia Regióny

Hasiči zasahujú pri požiari pod Popradským plesom

Ilustračná snímka. Foto: TASR – František Iván

Požiar zasiahol plochu s rozlohou približne 50 krát 100 metrov.

Vysoké Tatry 15. augusta (TASR) - Hasiči aktuálne zasahujú pri požiari lesného porastu vo Vysokých Tatrách. Operačná dôstojníčka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove pre TASR potvrdila, že oheň sa rozhorel v lokalite pod Popradským plesom.

Na mieste aktuálne zasahujú profesionáli zo staníc Poprad, Mengusovce a Vysoké Tatry spolu s dobrovoľníkmi z okolitých obcí. Požiar zasiahol plochu s rozlohou približne 50 krát 100 metrov. Zatiaľ sa ho nepodarilo lokalizovať, keďže horí v ťažko dostupnom teréne.

Na mieste sú už aj ochranári. Správa Tatranského národného parku (TANAP-u) uviedla, že zásah komplikuje ťažko dostupný horský terén a stále sa tak oheň nepodarilo dostať pod kontrolu. „Situáciu naďalej sledujeme a o vývoji budeme informovať. Apelujeme na všetkých návštevníkov TANAP-u, aby boli mimoriadne zodpovední a dodržiavali všetky protipožiarne opatrenia. V suchom období môže aj malá neopatrnosť spôsobiť vážny požiar,“ pripomína Správa TANAP-u.