< sekcia Regióny

Havária v Tornali si vyžiadala dva ľudské životy

Na snímke vrak osobného auta Mercedes Benz pri Tornali 9. apríla 2014. Foto: TASR/KR PZ Banská Bystrica

Z nezistených príčin vodič dodávky Volkswagen Transporter z Českej republiky prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim osobným motorovým vozidlom Mercedes Benz.

Tornaľa 9. apríla (TASR) - Dva životy a päť ťažko zranených si vyžiadala ranná dopravná nehoda v Tornali. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, popoludní zraneniam podľahla spolujazdkyňa z osobného auta.

Dopravná nehoda sa stala krátko po 05.00 h v katastri mesta Tornaľa. Z doposiaľ nezistených príčin 41-ročný vodič dodávky Volkswagen Transporter z Českej republiky prešiel do protismeru. Tam sa čelne zrazil s oproti idúcim osobným motorovým vozidlom Mercedes Benz, ktoré viedla 44-ročná vodička z Košíc. "Vodič dodávky jazdil v smere od Rimavskej Soboty na Košice. V dodávke sa pri dopravnej nehode ťažko zranil vodič a jeho dvaja spolujazdci vo veku 60 a 48 rokov. Ďalší, 38-ročný spolujazdec zraneniam na mieste podľahol. Všetci sú občania Českej republiky. Vo vozidle Mercedes ťažké zranenie utrpela vodička aj jej dve spolujazdkyne vo veku 44 a 34 rokov z Košíc. Popoludní nám oznámili, že jedna zo žien zraneniam podľahla. U vodičky Mercedesu alkohol pri dychovej skúške nezistili, vodičovi dodávky, vzhľadom na zranenia ktoré utrpel, bola na zistenie alkoholu odobratá krv," informovala Faltániová.

Škodu na vozidlách predbežne odhadli na 40.000 eur. Príčina dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania, polícia prizvala aj znalca z odboru cestnej dopravy. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Na snímke dopravná nehoda dodávky VW Transporter a osobného auta Mercedes Benz pri Tornali 9. apríla 2014.
Foto: TASR/KR PZ Banská BystricaNa snímke dopravná nehoda dodávky VW Transporter a osobného auta Mercedes Benz pri Tornali 9. apríla 2014.
Foto: TASR/KR PZ Banská BystricaNa snímke vrak dodávky VW Transportera pri Tornali 9. apríla 2014.
Foto: TASR/KR PZ Banská Byystrica


Na snímke dopravná nehoda dodávky VW Transporter a osobného auta Mercedes Benz pri Tornali 9. apríla 2014.
Foto: TASR/KR PZ Banská Bystrica