Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Regióny

Postup likvidácie látky neďaleko Senca zvolia podľa rozsahu jej úniku

Na snímke hasičské auto. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

K úniku neznámej nebezpečnej látky došlo v pondelok krátko pred 15.00 h. Na mieste udalosti zasahovali hasiči približne do 20.00 h. Ich prácu komplikoval tlak v nádobe, v ktorej sa látka nachádzala.

Bratislava 21. novembra (TASR) - Ďalší postup likvidačných prác po pondelňajšom (20. 11.) úniku neznámej látky v katastri obce Svätý Martin v okrese Senec zvolia podľa rozsahu zasiahnutého územia. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Bianka Královičová. Udalosť si nevyžiadala zranených.

Hasiči v súčinnosti s pracovníkmi Slovenskej inšpekcie životného prostredia vykonali ešte v rámci prvotného zásahu prieskum, do akého okruhu sa uniknutá látka dostala. "Na základe čoho bude zvolený ďalší postup likvidačných prác," skonštatovala Královičová. Pracovníci Kontrolného chemického laboratória zároveň odobrali vzorku uniknutej látky z miesta havárie.

K úniku neznámej nebezpečnej látky došlo v pondelok krátko pred 15.00 h. Na mieste udalosti zasahovali hasiči približne do 20.00 h. Ich prácu komplikoval tlak v nádobe, v ktorej sa látka nachádzala. Miesto udalosti následne prevzal odbor krízového riadenia z Okresného úradu v Senci.

Bioplynová stanica, v dôsledku ktorej došlo k úniku látky, nie je v prevádzke už niekoľko rokov. Po príchode hasičov sa zistilo, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka.