Quantcast
< sekcia Regióny

Nešťastie v Novom Smokovci: Budova bývalého hotela MS 70 v plameňoch

V Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách hasiči už viac ako hodinu likvidujú požiar budovy. Ide o bývalý hotel MS 70 pod Jakubkovou lúkou, ktorý bol postavený pri príležitosti majstrovstiev sveta v lyžovaní a dlhé roky bol opustený. Foto: EASY FOTO TASR - Andrea Kutišová

Majiteľ objektu predbežne škodu vyčíslil takmer na 500.000 eur.

Vysoké Tatry 17. júna (TASR) - V Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách hasiči už viac ako hodinu likvidujú požiar budovy. Ide o bývalý hotel MS 70 pod Jakubkovou lúkou, ktorý bol postavený pri príležitosti majstrovstiev sveta v lyžovaní a dlhé roky bol opustený.

"Požiar bol nahlásený krátko pred 18. hodinou v blízkosti Hotela Atrium. Na mieste zasahuje 14 príslušníkov s deviatimi kusmi techniky a ďalší miestni dobrovoľníci. Požiar sa už podarilo lokalizovať a ďalej sa nešíri," uviedol pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove s tým, že budova zrejme zhorí do tla a hasiči budú viac-menej už len kontrolovať požiarovisko, aby sa oheň ďalej nerozšírili.

Majiteľ objektu predbežne škodu vyčíslil takmer na 500.000 eur. Príčiny ani okolnosti vzniku požiaru nie sú známe, na miesto smeruje aj vyšetrovateľ. "Pri požiari sa nikto nezranil a nebolo potrebné ani pristúpiť k evakuácii ľudí z okolitých zariadení," uzavrel operačný dôstojník.