Quantcast
< sekcia Regióny

V okrese Dunajská Streda horeli dva rodinné domy

Ilustračná snímka. Foto: TASR Pavol Zachar

Počas zásahu bol veliteľ informovaný, že na prvom poschodí domu sa nachádzajú domáce zvieratá.

Trnava 12. januára (TASR) - Dva požiare v rodinných domoch riešili v utorok (11. 1.) popoludní hasiči v okrese Dunajská Streda. Pri udalostiach v obciach Horné Janíky a Kľúčovec vznikla majiteľom nehnuteľností v oboch prípadoch škoda 4000 eur, informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová..

V Horných Janíkoch horela strecha prístavby rodinného domu. "Majiteľ do príchodu hasičov zo Šamorína stihol odpojiť dom od prívodu elektriny a zemného plynu. Po uhasení v spolupráci s členmi dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) obce Zlaté Klasy a Hubice rozobrali vnútornú stropnú časť dielne s cieľom vyhľadať skryté ohniská pomocou termovíznej kamery. Pri udalosti neprišlo k žiadnym zraneniam. Príčina vzniku požiaru je v súčasnej dobe v štádiu vyšetrovania," uviedla Košťálová.

V Kľúčovci plamene spôsobili silné zadymenie celého rodinného domu. Počas zásahu bol veliteľ informovaný, že na prvom poschodí domu sa nachádzajú domáce zvieratá, ktoré následne vyhľadali a evakuovali. Zároveň došlo k intoxikácií splodinami horenia u jednej osoby, ktorú ošetrili záchranári na mieste. Pre vyhľadanie prípadných skrytých ohnísk bola aj v tomto prípade použitá termovízna kamera. Pri zdolávaní požiaru spolupracoval s jednotkami z Dunajskej Stredy a Veľkého Medera aj DHZ obce Kľúčovec. Pred požiarom, ktorý vznikol v dôsledku elektrického skratu v jednej z izieb, sa podarilo uchrániť majetok v sume 70.000 eur.