Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 3. december 2023Meniny má Oldrich
< sekcia Regióny

Hlavné mesto spúšťa regulované pakovanie PAAS v ďalšej časti Petržalky

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Zóna Dvory V, VI a lokalita Šustekova bude spoplatnená v časoch od 12.00 do 24.00 h cez pracovné dni sadzbou jedno euro za hodinu, cez víkendy a sviatky bezplatne, pripomína magistrát.

Bratislava 25. septembra (TASR) - Hlavné mesto spúšťa v pondelok regulované parkovanie v ďalšej časti Petržalky. Bratislavský parkovací asistent (PAAS) zavádza na Dvoroch V, VI a v lokalite Šustekova. Parkovanie v týchto lokalitách je tak možné len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade parkovného.

"Zóna Dvory V, VI a lokalita Šustekova bude spoplatnená v časoch od 12.00 do 24.00 h cez pracovné dni sadzbou jedno euro za hodinu, cez víkendy a sviatky bezplatne," pripomína magistrát.

Spolu so zavedením regulácie v tejto časti Petržalky dôjde k zmenám časov spoplatnenia v už spustenej petržalskej zóne Dvory IV, kde bude od pondelka platiť rovnaký čas regulácie od 12.00 do 24.00 h. "Tento čas bol zvolený spoločne s mestskou časťou aj na základe podnetov obyvateľov, s cieľom posilniť reguláciu vo večerných hodinách a zjednotiť časy spoplatnenia v Petržalke," spresnila mestská samospráva.

PAAS, ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom minulého roka v prvých troch zónach - Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Neskôr pribudli postupne viaceré zóny v Ružinove a v Starom Meste zóna Hlavná stanica - Blumentál. V tomto roku pribudla zóna Centrum - Panenská v Starom Meste. Naplánované je tiež rozšírenie PAAS aj do iných bratislavských mestských častí.