Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Regióny

HLINA: Smer opravuje Most Lafranconi tak, aby bol obchvat potrebný

Most Lafranconi, ilustračné foto Foto: TASR

Je možno zámerom vytvoriť takú atmosféru, že 'pozrite, sa aká je situácia v Bratislave, obchvat je nevyhnutný, myslí si poslanec Alojz Hlina.

Bratislava 26. októbra (TASR) - Vládna strana Smer-SD sa uchýlila k účelovej oprave bratislavského diaľničného Mosta Lafranconi, aby vytvorila atmosféru vo vedomí obyvateľov Bratislavy a návštevníkov, že bratislavský obchvat je nevyhnutný a že je v zásade jedno, koľko bude obchvat stáť. Uviedol to dnes opozičný poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina (KDH) na brífingu pod mostným pilierom Mosta Lafranconi, na ktorom má byť opravovaná tzv. mostná zámka. Pre jej opravu je na moste znížená prejazdová rýchlosť vozidiel, hoci most podľa neho nikto neopravuje.

"Je absurdné, že zo štyroch funkčných mostov Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dva opravuje. Svet je plný konšpiračných teórií. Tu by som však ani nebol konšpirátor, pri dnešnej vláde by som aj povedal, že to môže byť pravdou. Je možno zámerom vytvoriť takú atmosféru, že 'pozrite, sa aká je situácia v Bratislave, obchvat je nevyhnutný a je v zásade jedno, koľko bude stáť'," podčiarkol Hlina.

Poukázal na to, že na mieste opravy mosta nie sú žiadni pracovníci. "V pondelok sa ohlásim na ministerstve dopravy. Ak ma neprijmú, využijem právo interpelácie. Budem chcieť vedieť, kto, kedy, prečo, načo, začo zastavil (dopravu) v Bratislave. Na vozovke mosta je retardér, ktorý spomaľuje dopravu v Bratislave a pod retardérom nikto nerobí," dodal.