Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 5. december 2023Meniny má Oto
< sekcia Regióny

Participatívna Fraštacká hojdačka na Šianci už slúži Hlohovčanom

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Predkladateľke projektu chýbal na území mesta atraktívny fotogenický bod vo verejnom priestore, vhodný na relax, s krásnym rozľahlým výhľadom na mesto a okolie, uviedla hovorkyňa.

Hlohovec 19. septembra (TASR) - Na vyhliadke Šianec nad Hlohovcom inštalovali nadrozmernú drevenú hojdačku. Poskytuje odvážlivcom možnosť pozrieť si panorámu mesta i širokého okolia z nezvyčajnej pozície. Podnet na jej umiestnenie pre radnicu vzišiel z nápadov participatívneho rozpočtu sezóny 2022/2023. S ďalšími návrhmi občanov na zlepšenie kvality života sa môže verejnosť zoznámiť na verejnej prezentácii v stredu 20. septembra. Informovala o tom hovorkyňa mesta Miroslava Hankoščáková.

"S novou hojdačkou budú môcť obyvatelia, ale aj návštevníci nášho mesta stráviť príjemné chvíle, vychutnať si krásne zážitky. Predkladateľke projektu chýbal na území mesta atraktívny fotogenický bod vo verejnom priestore, vhodný na relax, s krásnym rozľahlým výhľadom na mesto a okolie," uviedla hovorkyňa. Fraštacká hojdačka podľa nej nielen oživuje a zatraktívňuje verejné priestory na Šianci, ale aj podporuje propagáciu mesta Hlohovec.

Pre tohtoročný, v poradí už ôsmy ročník participatívneho rozpočtu radnica vyčlenila 60.000 eur, opäť na projekty dvoch kategórií - občianske projekty, kde možno navrhnúť, ako zmeniť svoje okolie, a ktoré mesto podporí finančne. V druhej kategórii ide o myšlienku pre verejný priestor, ktorú si na starosť vezme radnica. Majú dlhodobý prínos pre život v meste, vyžadujú si prípravu a vyššie finančné náklady.