< sekcia Regióny

Zažite skutočné rodeo na východe

Foto: Nestville Parsk

Prvú septembrovú nedeľu bude na Severnom Spiši veselo. Obec Hiezdne sa prenesie v čase, ovládnu ju indiány, pištolníci a nebojácne ženy.

Hniezdne 27. augusta (OTS) - Indiáni vás naučia ako hádzať nožom a tomahawkom, pištolníci vám predvedú rodeo show, plnú napätia a ohňa. Krásne ženy Vás opoja svojou krásou a ohnivou vodou pri country hudbe. Návrat v čase môžete zažiť už 8. septembra v Nestville Parku- expozícii ľudových remesiel a tradícií. Príďte na prvý ročník Country Festu.

Čaká na Vás bohatý program plný zábavy a napätia. Celé rodeo vypukne presne o 13:00 hodine a máte sa na čo tešiť. Pre deti je pripravená streľba s lukom pod vedením indiánov a ródeo show s Marošom Hvizdom. Potešia Vás skupiny ako Veslári, Texas, Družina, ktorej koncerty sú plné energie a krásnych melódií slovenských ľudových piesní. Podvečer ovládnu Nestville Park pištolníci, ktorí Vám predvedú triky z westernu, žonglovania s koltami, indiánskymi zbraňami, ako sú nože a tomahawky. Pre odvážnych návštevníkov je pripravené aj lasovanie. Večer Vám spríjemní vystúpenie tanečnej skupiny Witches, ktorej členky ovplývajú dravosťou a temperamentom. Nebude chýbať ani ohnivá voda, ktorá nesmie chýbať pri žiadnej country zábave.

Hviezdou Nestville Country Festivalu bude Ivan Mládek a Banjo Band. Ivan Mládek je všestranný český umelec a so svojou skupinou Banjo Band vystupuje od začiatku 70 rokov.

Príďte do historicko – náučnej expozície Nestville Park a zažite všetko na vlastnej koži. Nestville Park, nájdete v obci Hniezdne neďaleko Starej Ľubovne. Všetci turisti, ktorí doteraz navštívili Nestville Park boli zaskočení a prekvapení výnimočnosťou realizácie expozície, ktorá dosahuje medzinárodnú úroveň a zároveň je prezentáciou regionálneho umu, zručností, tradičných remesiel. Nájdete tu neobyčajný drevený obraz, ktorý patrí k najväčším v Európe a na záver prehliadky každého prekvapí výroba prvej slovenskej whisky.

Vstup na Nestville Country Fest je zdarma a vstupné do Nestville parku – expozície bude až s 50% zľavou.
Informoval František Strela, Manager of Nestville Park